TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

Backlink Nasıl Yapılır

Web sitenizde paylaştığınız içeriklerin bulunabilirliğini desteklemek, sitenize daha fazla ziyaretçi akışı olmasını sağlamak için backlink hizmeti alabilirsiniz. Backlink nasıl yapılır sorunuza özgün yorumlar aracılığıyla, fotoğraflı paylaşımlarla ve yazılı içeriklerde kelimelere link çıkılarak yapılabileceğine yönelik yanıt verilmektedir.

Backlink Nasıl Alınır?

Backlink almak için, piyasada kalitesini kanıtlamış ve müşteri memnuniyetini sağlayan firmaları inceleyerek, fiyat ve paket özelliklerini karşılaştırmalısınız. Türkiye’nin önde gelen haber siteleri ve blog siteleri üzerinden yapılacak olan özel paylaşımların içerisinde, sitenizin ana sayfasının ve diğer linklerinin yerleştirilmesi sağlanacaktır. Çok büyük bir ziyaretçi potansiyeline sahip olması nedeniyle, Google bünyesinde referansları değer gören sayfalardan backlink almanız önerilmektedir. Size ait olan web sitesine yakın bir Alexa değerine sahip olan site yerine, sayfanıza referans verilmesi halinde, Google açısından değeri olacak bir sonuç oluşması gerekmektedir.
  • Backlink alınacak sitenin kaç yıllık olduğu;
  • Türkiye’de faaliyet gösterdiği alandaki Alexa sıralaması;
  • Paylaşımlarının özgünlüğü;
  • Ziyaretçi sayıları;
backlink ile yaratılacak etkiyi belirlemektedir. Profesyonel medya kuruluşları ve SEO uzmanları aracılığıyla çok uygun fiyatlarla backlink alabilirsiniz.

Backlink Sıralamayı Etkiler Mi?

Backlink nasıl yapılır hangi firmalarla görüşülmelidir şeklindeki soruların, sitenizin sıralamasını yükseltmek açısından büyük bir önemi bulunmaktadır. Paylaşımlarında spin olmayan, özgün içerikler yayınlayan, büyük bir ziyaretçi kitlesine ulaşmayı başarmış, Google tarafından otoriter bir site olarak görülen sayfalardan backlink almanız gerekmektedir. Sıralaması, sizin sitenizden daha düşük olan bir siteden backlink almanız tavsiye edilmemektedir. Hedeflediğiniz kelimelerde sıralamanızı yükseltmek için kullanabileceğiniz en efektif ve hızlı çözümlerin başında backlink gelmektedir. Paylaşımlarınızın üst sıralarda yer almasını sağlayan referanslar, zamanla daha üst sıralara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Backlink Çeşitleri ve Yapılışı

Backlink yapılması için iki farklı yöntemin kullanılması mümkündür. Kelimeler üzerine URL ile köprü yapılması ve sitedeki bu kelime gruplarına tıklanması halinde, siteye yönlendirmenin gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Fotoğraflarda, karikatürlerde ve çizimlerde özel olarak backlink kullanılabiliyor. Resmin üzerine tıklanması halinde, backlink verilen paylaşım üzerinden yönlendirme gerçekleştirilmiş oluyor. Backlink nasıl yapılır sorusuna, farklı web sitelerindeki paylaşımlar içerisinde size ait olan sitenin linklerinin olması gerektiği yanıtı verilmektedir. Bu alanda profesyonel hizmet veren kurumlardan destek alabilir, onlarca farklı siteden backlink alabilirsiniz.

Backlink Paketleri ve Fiyatları

SEO hizmeti veren kurumlardan backlink paketi almak istediğinizde, sitenizin sıralamasını doğrudan etkileyecek bir karar vermeniz gerekecektir. Backlink nasıl yapılır hedeflenen kelimede nasıl yükselirim sorularının yanıtına profesyonel medya şirketleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Backlink yapılacak olan sitelerin Google tarafından tanımlanan otoriterlik durumları, sitenize yönelik backlink etkisini doğrudan belirleyen bir faktördür. Paketler için en az üç farklı seviye belirleniyor ve hem paylaşım sayıları hem de hangi sitelerden backlink çıkılacağı değişiklik gösteriyor. Uzun vadeli backlink çalışması yaptırmanız halinde, sitenizin birçok farklı kelime için daha uzun süre üst sıralarda bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Backlink Yapan Firmalar

Page rank değerinin artması, hedeflenen kelimede üst sıralara çıkılmasının sağlanması, index hızının artması, trafiğin artması, organik ziyaretçide artış görülmesi amacıyla backlink yapılabiliyor. Türkiye’de en çok ziyaret edilen ilk 10 haber sitesinden alınacak olan backlink ile en çok ziyaret edilen 1000. siteden alınacak olan backlink aynı etkiyi göstermez. Backlink nasıl yapılır sorunuzu profesyonel SEO hizmeti veren kurumlara sorduğunuzda, hangi paketlerle ve aylık ne kadar ücretle backlink yapılacağı belirtilecektir. Türkiye’de binlerce müşterisi için sosyal medya yönetimi, SEO ve web tasarım çalışmalarına yönelik hizmet veren TMT Medya ile görüşebilirsiniz. Çok uygun fiyatlı paketler arasından, seçtiğiniz paket ile kısa sürede sıralama yükselebilirsiniz.
Written by

Leave a comment