TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

Blog Sitesi Açma

Düşüncelerinizi belirli bir çerçeve içerisinde paylaşabileceğiniz siteler sayesinde kısa süre içerisinde birçok insanla etkileşime geçebilirsiniz. Blog sitesi açma son derece basit bir işlem haline gelmiştir. Uzun süre boyunca binlerce kişi tarafından erişilmesini istediğiniz bilgilerle donatacağınız siteyi açmak için profesyonel kurumlardan yardım alabilirsiniz.

Blog Sitesine Neden İhtiyaç Duyulur?

Blog siteleri, belirli alanlarda araştırmalar yapan ve içerikler üreten kişilerin bu yazıları başkalarıyla paylaşmalarına imkan tanımaktadır. Kuşlar, köpekler, filler, arabalar, medikal ürünler, ses cihazları, otomobil aydınlatma ekipmanları, binalarda çeşitli türlerdeki inşaat malzemeleri gibi birçok farklı konuda blog oluşturulabilir. Bu alanlarda bilgi edinmek isteyen, soruları bulunan, paylaşımlara yönelik aramalar yapan insanlar, sizin tarafınızdan paylaşılan içeriklere ulaşabilir. Blog sitelerinin çok düşük bir maliyete sahip olması ve direkt olarak sizin görüşlerinize yer verme potansiyeline sahip olması, düşüncelerinizi büyük kitlelere ulaştırmanızı sağlar. Blog kurarken, sadece bildiğiniz ve o an itibariyle diğer insanlarla paylaşmak istediğiniz konular üzerine bir tema belirlemeniz gerekmiyor. İlgi gösterdiğiniz ve zaman içerisinde kendinizi geliştirerek, diğer insanlarla bu süreci paylaşmak istediğinizde de bloglardan yararlanabilirsiniz. Farklı ülkelerde bulunan fakat Türkiye’de Türkçe dilinde kaynağa ulaşılması mümkün olmayan niş konulara yönelik bloglar oluşturmanız da mümkündür.

Hangi Konularda Blog Sitesi Açabilirim?

Blog sitesinin kurulması için, ilgileneceğiniz ve uzun süre boyunca sıkılmadan yayın yapmaya devam edebileceğiniz bir alan seçtiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Sitenizde yayınlayacağınız içeriklerin çok sayıda insana ulaşmasını sağlamak için, gereken teknik desteği profesyonel medya kuruluşlarından alabilirsiniz. Blog sitesi açma işlemlerini gerçekleştirmeden önce, hangi temaya yönelik bir site olacağına karar vermeniz gerekiyor. Kuş yemleri, kuşların beslenme süreci, kuşların büyüme ve gelişme durumlarının incelenmesi, kuş türlerinin özellikleri gibi bir konuda site açabilirsiniz. Bu siteye girilebilecek yüzlerce içerik bulunmaktadır. Açacağınız site için kullanılacak olan içeriklerin büyük bir kısmını farklı ülkelerin kaynaklarından bulabileceğiniz gibi, Türkçe dilindeki farklı kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Çocuk kıyafetleri, çocukların giyimiyle ilgili yeni moda ürünlerin özellikleri gibi bir konuda blog açmanız da mümkündür. Tamamen hangi konulara ilgi gösterdiğiniz önem teşkil etmektedir.

Blog Sitesi Kurma Maliyetleri Nelerdir?

Blog sitesi açma sürecinde 5 kalemde maliyet ortaya çıkmaktadır. Eğer web tasarım ve SEO alanında dışarıdan destek alacaksanız, bu durumlarda maliyet oluşturan durumların sayısı da artacaktır. Blog sitesi kurduğunuzda, yıllık maliyetin ortaya çıkacağını ve hosting ile domain ödemelerin yapılması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Siteniz için aldığınız alan adının geçerliliğini yitirmemesi için, uzun süreli bir kayıt yapabilir ve yıllar boyunca o alan adının size ait olarak kalmasını sağlayabilirsiniz. Sitenizi açmanız ve içerikleri girmeye başlayabilmeniz için, şu maliyetlerle ilgili ödemeleri yapmanız gerekecektir;
  • Hosting
  • Alan adı
  • Blog yazılımı – Blog platformu üyeliği
  • Blog sitesi teması
  • SSL sertifikası

Blog Siteleri Para Kazandırır Mı?

Blog sitesi açma çok yüksek bir maliyete sahip olarak görülmesine karşın, siteniz aracılığıyla gelir elde edebileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Siteniz için özel reklamlar alabilir ve sponsorluk anlaşmaları yapabilirsiniz. Blog sitelerinde adsense gelirleri elde edebilir, sosyal medya hesapları üzerinden yapacağınız paylaşımlarla büyük bir kitleye ulaşabilir ve reklam almaya başlayabilirsiniz.

Uygun Fiyatla Blog Sitesi Açma

Sitenizin hitap ettiği kitleye bağlı olarak, blog sitesi açma yöntemiyle binlerce liralık düzenli gelire ulaşabilirsiniz. Sosyal medya, seo ve web tasarım, site kurulumu ve sitenin daha fazla kişiye ulaşması için özel programların oluşturulmasına yönelik hizmet alabilirsiniz. TMT Medya aracılığıyla siteniz kurulacak ve isteğinize uygun şekilde çok sayıda içerikle donatılacaktır.
Written by

1 Comment

  • lütfü şentop 25 Ekim 2021
    Cevapla

    Teşekkürler bilgilendirme için.

Leave a comment