TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

Domain ve Hosting Seçimi İşletmeler İçin Ne Kadar Önemlidir?

e-ticarette etkin başarı sağlamak ve dijital dünyada varlığı sürdürmek için domain ve hosting seçimi çok önemlidir. Bahsedilen web sitesinin 7 gün 24 saat ziyaret alması ve Google dostu olması için seçimlerinizi özenle yapmanız gerekiyor. Domain ve hosting seçimi işletmeler için ne kadar önemlidir?

Hosting Seçimi Nasıl Yapılır?

Hosting seçimi yaparken, çeşitli unsurlara özen göstermeniz gerekiyor. Bunlardan ilki hız, diğerleri güvenlik ve istikrardır. Web sitenin kalitesinden ödün vermemeniz, global ve dijital alanda sürekliliğiniz için önemlidir. Hosting hizmetiyle doğrudan alakalı olan seçim kriterleri, optimizasyon açısından da kıymetlidir. SEO değerlendirme, site analizi ve yukarıda bahsettiğimiz 3 unsurun etkin şekilde sürdürülmesi, arama motorlarında başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Ekonomik açıdan yapacağınız değerlendirmeler ile hosting kampanya seçeneklerini değerlendirmeniz önemlidir.

Hızlı Hosting Ne Kazandırır?

Kullanıcı deneyimlerinin geliştirilmesi, dijital pazarlama tekniklerinin geliştirilmesi ve web sitenizin bir değere dönüşmesi için hosting seçiminde hız, en önemli unsurunuz olmalıdır. Ziyaretçilerin beklentilerini karşılamak ve hızlı sunum yapmak hem zamanlı ziyareti hem sonraki ziyareti başarıya taşıyacaktır. İnternet performansını düzenli olarak analiz etmek, hız testi yapmak ve hızı artırmak için çeşitli unsurları denemek, işinizi kolaylaştırır. Aynı zamanda hosting seçimini doğru yapmak sitenizin hızlı açılmasını ve sunulmasını sağlayacaktır. SSD disk kullanımları, internet hızından önce koşmanızı sağlar. Bu konuda başarı sağlayan SSD diskleri, hosting sağlayıcıda seçimlerinizi daha özenli yapmanızı sağlar.

Güven Her Zaman Önemlidir

Güvenilir hosting hizmeti almak, web site kaliteniz için önemli diğer kriterdir. Kullanıcı deneyiminin başarılı sonuçlanması için ‘’güven’’ konusu, ödün vermeyeceğiniz diğer kriterler arasındadır. Virüs bulaşmaması, güvenle alışveriş yapılması, kullanıcıların web sitenizde rahat dolaşması için güvenlik unsurlarını edinmeniz ve domain- hosting seçimlerini bu bağlamda yapmanız önem taşıyor. Hosting sağlayıcının güvenlik konusuna gösterdiği hassasiyet, kullanıcılarda güven ve değer kaybının önlenmesi adına önemlidir. Güvenlik protokolünü nitelikle sağlayan unsurlardan biri de; SSL ( Secure Socket Layer) sertifikasıdır. Ayrıca çalıştığınız hosting platformunun, siber saldırılara karşı ne tür güvenlik önlemlerinin olduğunu bilmek ve bu konuda bilgi almak, işinizi kolaylaştıracaktır.

Sürekli Hosting, İstikrar ve Başarıdır

Sanal mağazalar, e-ticaret sistemleri ve işletmeler için web sitenin süreklilik sağlaması, bir kalite göstergesidir. Sitenin devamlı olması, ileri boyutta da var olmasını sağlayan temel faktörler arasındadır. Hosting seçimi yaparken; up- time skor sorgulaması yapmanız önerilir. Sitenin yayında kalma süresini ifade eden up time skoru, toplam süre oranı olarak kullanılır. alınan hosting hizmetinde, yayın kesintilerinin olmaması hayati önem taşır.

Hosting Seçiminde Önemli Kriterler

Domain ve hosting seçimi yaparken, göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli konular bulunuyor. Bunlar arasında;
  • Hosting trafiği
  • Hosting alanı
  • Subdomain
  • email
sağlayıcı firmanın sunduğu hizmet ve ek hizmetler, paketlerin güçlü sunumları ve site ihtiyaçlarını karşılıyor olması, ödün vermeyeceğiniz diğer konular arasında olmalıdır. Bütçe ve maliyet değerlendirmesi, paket içeriğinde ücretsiz SSL sertifikasının sunulması, kriterleriniz arasında olmalıdır. SSD disk avantajı hem web site kaliteniz için deneme opsiyonu sağlayan paketleri tercih edebilirsiniz. Pek çok hosting firması, 15 günlük deneme opsiyonları ile web site avantajı sağlar. Seçeceğiniz hosting hizmeti ve içeriklerini değerlendirme konusunda, paket tarifelerini ve ekonomik unsurlarını incelemeniz önerilir. Ücretsiz alan adı ve SSL sertifikası, çalışmak isteyeceğiniz hosting firması için elzem kriterler arasındadır. Web site tasarımından internet çözümlerine dek her aşamada sizlerin yanındayız. TMT Medya olarak domain ve hosting hizmetleriyle profesyonel hizmet deneyimi sunuyoruz.
Written by

1 Comment

  • kadir 12 Ekim 2021
    Cevapla

    Teşekkürler bilgilendirme için.

Leave a comment