TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

E- Ticaret Nedir

Gıda, giyim, tarım ürünleri, teknolojik ürünler gibi birçok alandaki ürün ve hizmetin internet üzerinden satışına e- ticaret adı verilmektedir. E- Ticaret nedir nasıl yapılır, hangi ürünler e- ticaret kapsamına girer sorusuna yazımızda detaylı bir şekilde yer verilmiştir. Fiziksel ürünlerin satışı için uygulanan şahıs şirketi prosedürü, yazılımlar ve sanal ürünlerin satışlarında geçerli mi sorularına yanıt bulabilirsiniz.

E- Ticaret Ne İşe Yarar?

E- ticaret, ihtiyacınız olan ürünü ve hizmeti zaman kaybederek, mağazalara gidip aramak ve satın almak yerine, internet üzerinden satın almanızı sağlamaktadır. Uzun süre boyunca ürün araştırması yaparak, ürün kalitesini ve fiyatlarını karşılaştırmak için vakit kaybetmeden, mobil cihazlardan veya bilgisayardan e- ticaret olanaklarından yararlanabilirsiniz. Ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımları, sipariş verme işlemleri, satışları, ödeme işlemleri, dağıtım için kargo sistemine girilmesiyle ilgili aşamaları otomatik bir sistemle yönetmek mümkündür. Stok durumunuzu, yaptığınız satışlar ve tedarikçiden talep ettiğiniz ürünlerle otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. İnternet üzerinden en çok satışı yapılan ürünler arasında şunlar bulunmaktadır;
  • Kozmetik ürünler;
  • Oyuncaklar;
  • Evcil hayvan ürünleri;
  • Akıllı telefonlar;
  • Spor gıdaları ve malzemeleri;
  • Gıda ürünleri;
  • Tekstil ürünleri;

E- Ticaret Sitesinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

E- Ticaret nedir nasıl yapılır sorusunun sadece fiziksel ürünlerin satışıyla ilgili bir sınırlaması bulunmamaktadır. Uygulama, oyun, yazılım, danışmanlık gibi çeşitli alanlarda ve türlerde internetten satış yapılması mümkündür. Her işletmede olduğu gibi, ticari bir faaliyet gerçekleştiği için, şahıs şirketi veya kurumsal bir vergi mükellefi kaydının bulunması gerekmektedir. E- ticaret sitesinden alışveriş yapmak için telefon, tablet veya bilgisayar kullanabilirsiniz. Siteye girdikten sonra, almak istediğiniz ürünün adını aratabilir veya kategoriler arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Daha sonra ise ürünün üzerine tıklamalı ve sipariş ver butonu aracılığıyla, ürün için ödeme aşamasına geçmelisiniz. Kredi kartları, banka kartları, mobil bankacılık, kapıda ödeme, EFT ve sanal kartlarla ödeme yöntemlerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Adres bilgilerini, iletişim bilgilerini ve isim soy isim bilgilerini girmeniz istenecektir. Ödemenin siteden yapılması veya kapıda yapılmasıyla ilgili işaretlemenin ardından, ürün için siparişinizi verebilirsiniz.

E- Ticaret Sitesinde Mağaza Nasıl Açılır?

E- Ticaret nedir mağaza nasıl açılır sorununun yanıtı, internetten satış yapacağınız platformlar arasında tercihlerinizi yaptıktan sonra, satış hesabı açmanıza yönelik verilmektedir. Mağaza açmak için, şahıs şirketi kurduktan sonra, internetten satışlarınızı yapacağınız ürünleri sanal mağazanıza eklemeniz gerekiyor. Daha sonra ise hesabınız üzerinden gelecek olan siparişleri beklemeye başlayabilirsiniz. Sipariş geldiği zaman, anlaşma yapmış olduğunuz kargo şirketi aracılığıyla, ürünlerin müşterilere gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

E- Ticaret İçin Şirket Kurmak Gerekir Mi?

İnternet üzerinden ürün ve hizmet satışının yapılmasına yönelik tüm mağazalar, sanal ofisler aracılığıyla şahıs şirketinin veya ofis – dükkan belirtilerek kurumsal kaydın yapılmasını gerektirmektedir. E- Ticaret nedir satışlar nasıl yapılır sorularına, şirketin kurulması gerektiğiyle ilgili yanıt verilmektedir. Vergi dairesine, notere ve valiliklere gitmeniz gerekmeksizin, internet üzerinden şirket kurmak için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aylık çok düşük maliyetlerle sanal ofis kiralayabilir ve e- ticaret için şirket kurma şartını karşılayabilirsiniz.

E- Ticarette Sipariş ve Kargo

E- ticaretin en önemli basamaklarının başında gelen sipariş gönderiminde, hızlı ve uygun fiyatlı kargo şirketlerinin tercih edilmesi önerilmektedir. E- Ticaret nedir nasıl yapılır sorusuna, internet üzerinden satışa sunulan ürünlerin, sipariş veren müşteriye kargoyla gönderilmesidir şeklinde yanıt verilmektedir. E- ticaret sitesi kurdurmak, ürünlerin siteye yerleştirilmesi ve çeşitli platformlardan satışlarına başlanmasını sağlamak için profesyonel destek alabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi, SEO çalışmaları ve web tasarım hizmetleri için TMT Medya ile iletişime geçebilirsiniz. E- ticaret sitelerinin kurulumu, ürünlerin yayınlanması, şahıs şirketinin kurulumu ve dağıtım için kargo anlaşmalarının yapılması gerekmektedir. Tüm tedarik ve dağıtım ağının hazır hale gelmesinin ardından, E- ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.
Written by

Leave a comment