TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

E Ticaret Sitesi Kurdurmak İstiyorum

E- ticaret alanında ilerlemek ve çeşitli ürünleri Türkiye geneline satmak isteyen kişiler için yüzlerce farklı ürünle ilgili altyapı ve site yönetim desteği verilmektedir. E ticaret sitesi kurdurmak istiyorum atmam gereken adımlar nelerdir sorusuna, sektörün belirlenmesinden, sitenin daha fazla kişiye ulaşmasına kadar giden birçok adımla yanıt veriliyor. Profesyonel kurumlardan E- ticaret sitesi kurulumu ve büyütülmesiyle ilgili destek almanız mümkündür.

E Ticaret Sitesi Kargo Anlaşması

E- ticaret sitesi kuran kişilerin daha düşük maliyet ve sorunsuz bir gönderi takibi yapabilmesi için, kargo şirketleriyle anlaşma yapılması önerilmektedir. Düzenli şekilde ürün gönderimi gerçekleştirileceği takdirde, sabit bir kargo şirketinden yararlanılması gerekiyor. Stoktaki ürünlerinizi takip ederek, stoklar azaldıkça yenilemeli ve sipariş edilen ürünleri, anlaşmalı kargo firması aracılığıyla müşterilerinize teslim etmelisiniz. Kargo firmalarıyla yapılan anlaşmalar, düzenli olarak gönderim yapan e ticaret firmalarının maliyetlerini %50 oranında düşürmektedir.

E Ticaret Sitesi Stok Takibi

E ticaret sitesi kurdurmak istiyorum stok takibini nasıl yapacağımı bilmiyorum diyen şahıslar için özel olarak stok takip yazılımları oluşturulmuştur. Profesyonel olarak bu yazılımları kullanarak, aşağıdaki şekilde stok takiplerinin yapılması mümkündür;
  • Web sitenizde yer verdiğiniz ve online satış platformlarında yayınladığınız ürünlerin günlük satış rakamlarını takip etmelisiniz.
  • Tedarikçiden temin edilen ürünlerin ortalama temin süresine göre, stoklarınız sıfırlanmadan önce yeni ürün talebinde bulunmalısınız.
  • Gelen siparişleri, anlaşmalı kargo şirketine faturalı bir şekilde teslim etmeli ve müşteriye göndermelisiniz.
  • Ürünler arasında iade edilenler olduğu takdirde, gerekli iade prosedürlerini uygulamalı ve stoklarınıza bu ürünleri eklemelisiniz.

E- Ticaret Sitesi Ödeme Sağlayıcısı

E- ticaret hizmeti verecek olan kurumlar, internet üzerinden ödeme alabilecekleri bir sanal posa ihtiyaç duymaktadır. E ticaret sitesi kurdurmak istiyorum ödemeleri almak için fiziksel bir dükkana sahip değilim ne yapmalıyım sorusunun yanıtı sanal POS ile verilmektedir. Kredi kartları, banka kartları, mobil bankacılık yöntemleri kullanılarak, web sitesi üzerinden havale ve EFT işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra, kapıda ödeme yöntemine de yer verebilirsiniz.

E Ticaret Sitesi İçin Şirket Kurmalı Mıyım?

İnternet üzerinden çeşitli ürünlerin satışını yapmaya yönelik bir site kurulacağı takdirde, sanal şirket – şahıs şirketi kurmanız gerekmektedir. Çeşitli online satış platformlarında yer almak ve resmi siteniz üzerinden ürünlerinizi müşterilerinizle buluşturmak için, şirket kurma şartına uymanız isteniyor. E ticaret sitesi kurdurmak istiyorum ne yapmalıyım sorusuna, profesyonel firmalar tarafından tüm işlemlerin gerçekleştirildiği paketlerle yanıt verilmektedir. Bu paketler arasında, maliyeti ve hizmet özellikleri sizin için uygun olanı seçebilir ve kısa süre içerisinde hem şirket hem de site kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Günlerce vergi dairesine ve notere giderek sıra beklemenize, sitenin açılmasıyla ilgili işlemleri tek tek yapmanıza gerek yoktur. TMT Medya tarafından sitenin kurulumu, ürünler arasına yerleştirilecek olan ürün türleri, özellikleri ve SEO uyumlu çalışmaları yapılacaktır.

E- Ticaret Sitesini Nasıl Kurdurabilirim?

Ürünlerin kategorilerine göre ayrılması, kodlarıyla birlikte, stok takibi yapacağınız programla uyumlu şekilde siteye eklenmesi ve ödeme işlemlerinin site üzerinden yapılması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. E- ticaret alanında kısa veya uzun vadeli işbirliği yapabileceğiniz, site altyapısı ve tüm ürünlerin satışı için bulunabilirliği destekleyen çalışmalar yaptırabileceğiniz bir firmadır. SEO çalışmaları sayesinde işinizi kısa süre içerisinde büyütebilir, Türkiye genelinde binlerce kişiye hitap eden e- ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz. E ticaret sitesi kurdurmak istiyorum nasıl yapabilirim şeklinde sorular soran girişimciler, internet üzerinden yapacakları satışlar için en kaliteli siteyi TMT Medya ile kurabiliyor. Sosyal medya, SEO ve web tasarım alanında çalışmalarını sürdüren TMT Medya, tüm ürünlerinizin siteye eklenmesi ve satışa hazır bir şekilde site teslimi yapılması için hizmet vermektedir.
Written by

1 Comment

  • ahmet 25 Ekim 2021
    Cevapla

    Teşkkrler bildilendirme için

Leave a comment