TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

En Çok Kullanılan Grafik Tasarım Programları Nelerdir

Özgün tasarımlar yapabileceğiniz grafik tasarım programları, kullanım kolaylıkları ve sundukları imkanlar ile çeşitli grafikler tasarlama imkanı yaratmaktadır. En çok kullanılan grafik tasarım programları nelerdir hangileri ücretlidir sorusuna, profesyonel olarak kullanılmak istenenlerin tümünün ücretli olduğuyla ilgili yanıt verilmektedir. Popüler olan ve kısa süre içerisinde çok farklı türlerde grafikler üretebileceğiniz programlar, farklı alanlar için kullanılabiliyor.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop isimli program, iki veya daha fazla sayıdaki görselin bir tasarımda birleştirilmesi ve farklı bir grafik yaratılması için tercih edilmektedir. Resimlerin üzerindeki yazıları silmek, arka plandaki görüntünün değiştirilmesini sağlamak, görülmesini istemediğiniz kısımları fotoğrafa uygun bir şekilde gizlemek için kullanabilirsiniz.

Adobe InDesign

Gazete, dergi, kitap gibi çok sayıdaki sayfaya sahip çalışmalarda pratik bir şekilde tasarım yapmak için Adobe InDesign kullanmanız önerilmektedir. En çok kullanılan grafik tasarım programları nelerdir sorusuna Adobe InDesign yanıtının verilmesinin en önemli nedeni, hızı ve Adobe Photoshop’un tüm sürümleriyle uyumlu olmasıdır. Tüm görseller üzerinde her sayfa için özgün tasarımları kolayca oluşturabildiğiniz bir yapıda olması da bu uygulamayı öne çıkartıyor.  Dünyaca ünlü kurumlar tarafından bu program yardımıyla grafik tasarımlar hazırlanırken Adobe InDesign’den yararlanılıyor. Adobe programları arasında, ücretli bir şekilde abonelik usulüyle kullanabileceğiniz programlardan biri olarak yer almaktadır.

Adobe Dreamweawer

Grafik tasarım konusunda kendini geliştirmiş kişiler, web sitelerindeki tasarım çalışmalarını kolayca yapmak için Adobe Dreamweawer kullanmaktadır. İnternet sitenizdeki tüm sayfalara yönelik düzenlemeleri en kolay şekilde gerçekleştirmek için, bu programda tasarımlarınıza yönelik denemeler yapabilirsiniz. En çok kullanılan grafik tasarım programları nelerdir sorusunun Html editörlüğü için verilecek olan yanıtları arasında Adobe Dreamweawer de kendine yer bulacaktır. Firmanın ürünlerinin en başarılı şekilde tanıtımının yapılması için bu programdan elde edilecek olan tasarımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Kişisel veya kurumsal web sitesi yönetiliyor olması fark etmeksizin, Dreamweawer ile profesyonel sayfa tasarımları yapılması mümkündür.

Ücretsiz Grafik Tasarım Programları

Grafik tasarım alanında çalışırken, ücret ödemek istemeden özgün denemeler yapmak isteyen kişilerin kullanabileceği çok sayıda program bulunmaktadır. En çok kullanılan grafik tasarım programları nelerdir sorusuna çoğunluğu İngilizce olan programlar örnek gösterilmektedir. Metinlerin broşür haline getirilmesi, bir grafik şeklinde insanlara sunulması, sunum hazırlanması, web sitesinin sayfa görünümlerine özgün dokunuşlar yapılması için özel programlardan yararlanabilirsiniz. Baskı grafiği ve web sitelerinin grafik tasarım çalışmaları başta olmak üzere, birçok farklı alan için ücretli veya ücretsiz tasarım programlarını kullanabilirsiniz. Müşterilerinizin taleplerine uygun grafikler hazırlamak, özel dokunuşlarla fotoğrafların görünümünü değiştirmek, yazıları öne çıkarmak veya gizlemek için grafik tasarım programlarından yararlanabilirsiniz. Ücret ödemeden kullanabileceğiniz çok sayıda programda deneme süresi olmaksızın, istediğiniz kadar grafik üretebilirsiniz. Grafik tasarım alanında yeni deneyimlere sahip olmak isteyenler tarafından aşağıdaki programların kullanılması mümkündür;
  • Gimp;
  • Pixlr;
  • Vectr;
  • ly;
  • Daz Studio;
  • InkScape;
  • Canva;

Grafik Tasarım Hizmeti Veren Firmalar

Türkiye’de bu alandaki çalışmalarıyla kişi ve kurumların en çok ilgi gösterdiği şirketler aracılığıyla profesyonel hizmet alabilirsiniz. En çok kullanılan grafik tasarım programları nelerdir sorusuna Adobe Photoshop ve 3DS Max programlarına yönelik yanıt verilmektedir. Sosyal medya danışmanlığı, SEO stratejileri ve SEO uyumlu içerik üretimi, web tasarım ve grafik tasarım alanlarında TMT Medya’dan hizmet alabilirsiniz. Siteniz, projeleriniz, baskısı yapılacak olan grafikleriniz için en uygun fiyatla ve en hızlı çözümlere TMT Medya ile ulaşabilirsiniz.
Written by

Leave a comment