TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

Küçük İşletmenizi Sosyal Medyada Etkili Şekilde Tanıtma

Yeni bir işletme açmış veya bunu planlıyor olabilirsiniz. Sektöre yeni adım atmış ve emeklemeye meyilli bir işletmeye sahip olabilirsiniz. Ancak bu kalkıp koşamayacağınız anlamına gelmez. Dijital genetiğiniz ne kadar güçlü ise hızla yol alabilir, yerel işletme özelliğinden global bir markaya dönüşebilirsiniz. Nasıl mı?

Küçük İşletmeler İçin Sosyal Medya Faktörleri

Küçük işletmenizi sosyal medyada etkin şekilde tanıtma ve marka bilinirliği artırmak için, öncelikle planlama yapmalısınız. Zihninizde yaptığınız plan ve edindiğiniz amaç, taslağın hazır hale gelmesini sağlar. Sonrasında dijital sisteme ve sosyal medyaya uygulayabilirsiniz. Aşamalar ve etkilerinden şu şekilde bahsedebiliriz;
  • Amaç, Planlama ve Tasarlama
Sosyal medya marketing sisteminden faydalanmak ve e-ticaret faaliyetlerinizi geliştirmek için önce planlama yapın. Programlı ve planlı olmak, ne zaman neyi yapacağınızı bilmeniz ve kararlı adımlarla ilerlemeniz sağlar. Planlarınız arasında ürün ve hizmet tanıtımı mı yoksa doğrudan satış mı var? Takipçi kazanmak, daha tanınır hale gelmek veya ulusal alanda, global alanda büyük bir marka mı olmak istiyorsunuz? Planınız hazırsa uygulamaya geçebilirsiniz.
  • İçerik Planlama
Küçük işletmeler için paylaşımlar oldukça önemlidir. Detaylı bilgi, detaylı görsel, kaliteli ve ilgili sunumlar yapmak, samimiyet faktörünü artıracaktır. Firmanız için belirli gün ve saatler oluşturun. İçeriklerinizde istikrarlı ve düzenli olun ve kaliteyi asla elden bırakmayın Sosyal medya pazarlama etkinliğiniz için önceden planlama yapmak ve paylaşımlarınız için hazırlıklı olmak, sıralama ve tasarlama açısından da kıymetlidir. Benzer ögelerle içerik sunmaktansa her seferinde farklı, yaratıcı ve ilgi çekici ürünler sunmanız makuldür.
  • Küçük İşletmeniz İçin Platform Seçimi
İşletme içerikleri paylaşmak için ideal bir platform belirlemeniz önemlidir. Twitter, Pinterest, Youtube veya İnstagram gibi platformlardan hangisi daha çok e-ticaretinize uygun zemin ise en kapsamlı paylaşımlarınız için sayfanızı oluşturun. Geliştirme ve güçlendirme çalışmaları yapın. Her sosyal medya sisteminde yer almak; hem zaman kaybı hem belirtisizliktir. Örneğin İnstagram mağazası açarak, diğer sistemlerde Adwords reklamı yayınlayabilirsiniz ancak tüm sistemlerde mağaza olması, kaliteyi düşürür.
  • Küçük İşletmeler İçin Küçük Hikayeler
İşletmeniz için hareketli görseller paylaşmak, aşinalık duygusunu pekiştirir. 2d görseller yerine hikaye paylaşımları yapmak ve insanların zamanını almadan kısa aralıklarla sizi hatırlamalarını sağlamak, alışkanlık duygusunu geliştirir. İnstagram Story yatırımı yaparak, kullanıcılara ve özellikle hedef kitlenize daha etkin biçimde ulaşabilirsiniz.
  • İşletmenizden Canlı Yayınlar
Etkinlikler, tanıtımlar ve sunumlarınız için canlı yayınlar oldukça etkilidir. Dijital pazarlama unsurları arasında İnstagram canlı yayınları, marka bilinirliğinizi ve talebi doğrudan artırır. Belirli zamanlarda canlı yayınlar açmak, marka ve ürün tanıtımlarınız için samimi bir uygulamadır. Çevrenizdeki insanlarında da samimi yayınlarınız ile fiziki ziyaretlerini sağlayacak ve mağaza trafiğinin artmasına olumlu katkı sağlayacaktır.
  • Dijital Marketing İçin Küçük Bütçeler
Sosyal medya pazarlama etkinliklerinin tercih edilme nedenlerinden biri de maliyetlerdir. Uygun bütçelerle reklam ve tanıtım yapabilmek, sosyal paylaşım sistemlerini daha popüler hale getirmiştir. Reklam bütçelerini planlamak ve uygun maliyetlerle çalışmalar yapmak, küçük işletmenizi yormadan marka bilinirliğinin artmasını sağlar. Hikayeler, kalıcı videolar, sosyal medya etkileşimleri, Reels paylaşımları ile Keşfet etkisi yaratan içeriklerinizle daha çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Bölgesel kriter belirleme, konum- yaş ve cinsiyet kriterlerini kullanarak reklam maliyetlerinizi en ideal oranlara getirmek, şirketinizin faydasına olacaktır. Akıllı e-ticaret paketleri kullanmak ve TMT Medya e-ticaret sistemleriyle tanışmak, küçük işletmenizin büyük işler başarmasına yardımcı olacaktır. Web site tasarımından sosyal medya hizmetlerine, e-ticaret faaliyetlerinden marka geliştirme projelerine dek size özel internet çözümlerinden faydalanabilirsiniz.
Written by

Leave a comment