TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

Kurumsal Site Web Tasarımı

Kurumsal web sitelerinde, vizyonel tasarım ve misyon temalı logolar, markanın dijital kimlik edinmesinde önemli unsurlardır. Kurumsal kalite, kurumsal bilinirlik sağlamak ve global alanda faaliyet etmek için global lisan edinmek ve dijital kimliğe bürünmek, önemlidir. Global lisan; dijital dil veya dijital alfabe sistemi olarak, tüm dünyada geçerli dil olarak kullanılmaktadır. Peki kurumsal site web tasarımı nasıl yapılır, neler önem kazanır?

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Tasarlanmalıdır?

Sektörel amaç, logodan her yazıya dek belirtilmelidir. Anahtar kelime seçimleri, kurumsal amaca hitaben seçilmeli ve kuruluşun dijital anahtarı niteliğinde olmalıdır. Belki dünya çapında bir marka, kurum ya da kuruluş olabilirsiniz. Ancak dijital sistem sizi tanımıyor veya siber kodlamalarınızla bir dijital kimlik edinmemişsiniz, globallik içermezsiniz. Kurumsal web site tasarımlarında;
 • Temsil isim, temsil slogan, temsil amaç temel ögedir
 • Logo ve alt logo, markanın iç açılarını ifade eder nitelikte olmalıdır
 • İnternasyonel URL seçilmeli ve global anahtar kelime dizaynı, ideal biçimde yapılmalıdır
 • Kurumsal kalite unsurunu edinmek için kaliteli içerik ve eksiksiz bilgi sunumlarının site yayınlanmadan tamamlanması önemlidir.
 • Eksiksiz içerik, eksiksiz anahtar kelime, eksiksiz backlink ve ideal tanıtım yazıları ile tamamen donanım kazandıktan sonra sitenin yayınlanması, Google’ın sizi geç fark etmesini önleyecektir.
Dijital kimlik; kurumun, dijital köprülerden rahat geçmesi, etkin global etkileşim sağlaması ve her şeyden önemlisi, gerçekten ‘’var olduğunuzun kanıtı’’ olarak tanımlanır. Fiziki sistematikte yer alan tüm kurumsal kimliklerin, dijital sisteme entegre edilmesi önemlidir. Dijital kostüm, dijital inşa veya dijital isminiz, benzeri olmayan anahtar kelime ve kodlamalarla sağlanacaktır.

Kurumsal Site Tasarımı Ana Ögeleri

Kurumsal web site tasarımlarında olmazsa olmazlar vardır. Logo, markanızın etiketidir. Görsel efekt, akılda kalıcı olmak için önemlidir. Marka tasarımının profesyonellikle oluşturulması ve ‘’benzersiz’’ özellikler taşıması, hedefleriniz arasında globallik var ise önemlidir. Kurumsal web site yapım aşamalarında;
 • İşlevsellik, site donanımı ve müşteriler için önemlidir
 • SEO uyumlu Google dostu tasarım özellikleri taşımalıdır
 • Güvenlik, sitenin sürekliliği ve dış etkenlere karşı korunma için önemlidir
 • Kurumsal web site kullanımları, yönetim paneli opsiyonuyla daha fonksiyonel ve opsiyonel hale getirilmelidir
 • Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir alt bilinciyle, düzenleme etkinliğinin olması, kurumsal web siteler için elzemdir. Düzenleme, değiştirme ve yenileme yapabilmek için düzenlenebilir sistem geliştirilmesi, işinizi kolaylaştıracaktır
 • Ara yüz, dijital kimliğinize ilk bakış ve ilk kaynaşma için önemlidir. Grafik kalitesi, görsel seçimler ve tasarımdaki nitelik, ilk 3 saniyeyi belirler. Kullanıcıların sitenizde kalma süresi, ilk 3 saniyede belirlenir. 3 dakikalık dilim içinde ise sonraki ziyaretleri fikir oluşur.
 • Mobil optimizasyon, günümüz trendleriyle uyumlu olmayı sağlar. Mobil uyumluluk, mobil uygulamalar, kurumsal site tasarımı için etkili unsurdur.

Kurumsal ve Dijital Kimlik Edinme

Tarayıcı odaklı kurumsal kimlikler, aranan ve sonuçlanan ve ardından ziyaret edilen olmanızı sağlar. Yaptığınız her işten bahsetmek önemli değildir, yaptığınız her işi usulüne uygun anlatmak gerçekten önemlidir. Dolayısıyla site içi kategorilendirme ve adeta canlı sunum yapar gibi kaliteli yazılar ve görseller ile adım- adım, bölgesel, iç açılı anlatımlar olması, web sitenizin ‘’düzen’’ grafiğini yükseltir. Dijital ansiklopedi niteliğinde tasarım yapmalı ve Google sizden bir bilgi almak istediğinde, ideal kelimeler ve gerçek donanımlar, bilgi akışıyla sunum yapıyor olmanız, gelecekteki dijital varlığınız için önemlidir. TMT Medya, profesyonel web site tasarımı, kurumsal web site tasarımı ve dijital ihtiyaçlarınızda, etkin çözümler sunar. Seo uyumlu, Google dostu, işlevsel ve tam donanımlı web site tasarımlarıyla internet çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Dijital inşanıza hemen başlamak ister misiniz?
Written by

Leave a comment