TMT MEDYA BİLİŞİM

blank

SEO B2B Pazarlama Stratejinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

SEO B2B pazarlama stratejinizi nasıl geliştirebilirsiniz konusunda, TMT Medya olarak profesyonel uygulamalarla hızınızı artırıyor, rakiplerden sıyrılıp lider konuma erişmenizi sağlıyoruz. Zararlı backlinklerden arındırma ve faydalı backlinkler gibi çalışmalarımızla, arama motoru optimizasyonunda muazzam yerleşiminizi sağıyoruz.

SEO- B2B Pazarlama Nasıl Geliştirilir?

Business- to- business olarak dijital sistemde etkin biçimde kullanılan B2B, seo ile birlikte kullanılarak; kişiler arasında doğrudan etkileşiminin olmasını sağlar. Ancak burada ‘’kişiler’’ şirketler, pazarlama sistemleri, platformlar olarak temsil edilir. Şirketler arası ‘’doğrudan’’ satış ve pazarlama etkinliği olarak ifade edilir. Üretici ve tüketici arasındaki satış- pazarlama ile karıştırılmamalıdır. SEO uyumlu B2B stratejilerinin geliştirilmesinde önemli rol oynayan bazı unsurlar bulunuyor. Detaylı inceleyelim;
 • Web Sitesi Hız Faktörü
Şirketler arası satış, pazarlama ve alışverişin ideal biçimde yapılması ve firma kalite göstergesinin ideal biçimde sunulması adına; web site hızının tatmin edici olması önemlidir.
 • İkinci Sayfa Kontrolü
Web sitenizde; ilk sayfanıza ikinci sayfayı taşıyarak organik trafiği daha etkin hale getirebilirsiniz. Optimizasyon işlemleriyle, ikinci sayfayı sorunsuz şekilde ilke taşıyabilirsiniz. SEO ile uyumlamak ve her iki uygulamayı bir arada sürdürmek için yapılması gerekenler şöyledir;
 • Meta tagleri düzenlemek
 • İç backlink düzenlemek
 • H etiketlerini tüm içeriklerde olacak şekilde düzenlemek
 • İçeriklerde güncelleme yapmak ve tarihi, günümüze taşımak
 • Rakip Backlink analizi
Ve site kalkındırma çalışmaları, stratejilerinizin gelişmesinde önemli rol oynar.

SEO ve B2B Uyumu Geliştirilebilir mi?

Web siteleri ve kurumsal web siteleri için SEO, ana unsurdur ve olmazsa olmazdır. Blog sayfalar ve siteler için de arama motoru optimizasyonu, sitenin varlığını temsil eden esas faktördür. Hem güncellik hem kalite artırımı olarak uygulanan seo, iç backlink ediniminiz için de değerlidir. Peki bu uyum için neler yapılabilir?
 • Backlink alımı, özellikle benzer sitelerden edinim önemlidir. B2B markası olmuş bir sitede, backlink çalışması muhakkak yapılmıştır veya yapılmış olmalıdır. Siteyle alakalı içerik üretimi yapan platformlardan link almak, gerekliliktir.
İlgili sonuç, b2b protokollerinde de geçerlidir. Bir güzellik sayfasının, mobilya sitesinden backlink alması bir kazanç değildir. Aynı sayfanın kozmetik, makyaj, spor veya moda gibi benzer sayfalardan backlink alması, kazançtır.
 • Zararlı backlink temizliği; Google Disavow ile kolay şekilde yapılabilir. Web sitenin zararlı backlinklerden temizlenmesi, bu tür linkleri reddetmesi önemlidir.
Backlinklerden arındırılmış bir site, önbelleği temizlenmiş bir bilgisayar gibidir. Gereksiz, boş ve yer kaplayan backlinklerin temizlenmesi, zararlı içeriklerden arındırmak hem hız hem performans artmasını sağlayacaktır. Faydalı backlinkler, daima gelişiminizi sağlar.
 • SSS; Sıkça Sorulan Sorular hemen her web sitesinde olan ve Google için faydalı bir çalışmadır. Artık içeriklerde de kullanılan SSS, kullanıcı direkt bilgilendirme ve doğrudan yanıt optimizasyonu için kıymetlidir.
Adeta Google ile sohbet eder gibi sorularınızı iletebilir ve en doğru yanıta en kısa sürede erişebilirsiniz. Bunu sağlamak ise web sitenizi, üst sıralara taşırken içeriklerinizi kaliteli olduğuna dair olumlu puanlandırır.
 • FAQ Scheme.org kullanımı; Google’da size tahsis edilen alanı genişletmek adına önemlidir. scheme.org sıkça sorulan sorular kullanmak, Google bilgi kütüphanesine eklenmeniz ve varlığınızı manidar hale getirmeniz için önemlidir.
TMT Medya kelime yaratım ve sıralama, kodlama ve site inşa hizmetleriyle, Google’a dair unsurlar edinmenize katkı sağlar. İlk sırlarda görüntülenir, satış ve pazarlama etkinliklerinizi daha fonksiyonel şekilde yapabilirsiniz. B2B ve SEO stratejileri geliştirerek, global ağlarda marka ve ticari başarınızı geliştirebilir, siber sistemlerde etkin ve hızlı erişir bir platform haline dönüşebilirsiniz.
Written by

Leave a comment